Geziler

16 Ekim 2019: Sempozyum sunumlarından sonra Oba ve Hakmehmet Köyleri’ndeki toplu mezarlar ziyaret edilerek sempozyumun açılış günü için Kent Ormanı’nda özel olarak hazırlanan Azerbaycan Halk ezgileri eşliğinde akşam yemeği. 

17 Ekim 2019: Sempozyum sunumlarından Semeni Restaurantta akşam yemeği. 

18 Ekim 2019: Kahvaltı sonrası saat 08.00’de Iğdır Üniversitesi Uygulama Oteli’nin bahçesinde toplanılarak Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne gidilmek üzere yola çıkılacaktır. Yemek programı gezi programına uygun olarak Nahçıvan’dadır. Nahçıvan’da sırasıyla Mümine Hatun Türbesi, Han Sarayı, Eski Kale, Nuhun Türbesi, Eshabı Kef ve Tuz Mağarası ziyaret edilip Türkiye’ye dönüş yapılacaktır.

Önemli: Sayın Katılımcılarımızdan Nahçıvan gezisine katılmak isteyenler lütfen pasaportlarını yanlarında getirmeyi unutmasınlar. Azerbaycan ve Nahcivan ile Türkiye arasında imzalanan geçiş serbestliği antlaşması kapsamında T.C. vatandaşlara vize uygulaması kaldırılmıştır. Türkiye Gümrüğüne ödenecek 50tl. yurtdışı çıkış harcı dışında vize için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Katılımcılarımızdan kayıt masasında gezi listesine isimlerini yazdırmaları istenmektedir. Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Tacikistan, Ukrayna ve Özbekistan vatandaşlarından vize istenmemektedir. Diğer ülke vatandaşları ile ilgili uygulamalar hakkında kayıt masasında gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.